דלת חכמה - ממנעול דלת חכם ועד פעמון דלת עם מצלמה

מהפכת הבית החכם ואינטרנט של הדברים (Internet of Things) לא פסחה גם על הכניסה והיציאה מהבית, ואחד הפתרונות המבוקשים ביותר בשוק התקני הבית החכם הוא הוא דלת חכמה, פתרון בית חכם הכולל למעשה כמה התקנים כמו מנעול דלת חכם, פעמון דלת חכם משולב מצלמה ועוד. בשנים האחרונות מערכות דלת חכמה צוברות פופולריות רבה בארץ ובעולם, והופכות לסטנדרט החדש של הבית המודרני.

דלתות חכמות – פונקציונליות עיקרית:

דלת חכמה מעניקה למשתמשים בה רמות חדשות של נוחות, פרטיות וביטחון באמצעות:

פתיחה ונעילה חכמה של הדלת על ידי מפתח וירטואלי (Key-Less) הן מקרוב, בסמוך לדלת והן בשליטה מרחוק, מכל מקום בעולם. הנעילה החכמה משחררת את המשתמשים מהתלות במפתח פיזי לרבות הצורך: למצוא אותו בבית (במיוחד בבוקר כשממהרים), להיסחב אתו לכל מקום (כולל כשאתם יוצאים לריצה ואין לכם כיסים), לדאוג שהילדים (שוב) שכחו מפתח ולא יכולים להכנס הביתה, לשכפל העתקים במקרה של אובדן, וכשחוזרים הביתה – לפשפש בתיק בלחץ, למצוא אותו ולפתוח בעזרתו את הדלת – משימה מאתגרת כשהידיים עמוסות בשקיות או בילד ישן.

שליטה נוחה ויעילה בהרשאות הכניסה של הבית, המשרד או העסק – מתן הרשאות גישה קבועות או חד פעמיות כולל אפשרות לבטל הרשאות כניסה שנתנו בעבר ולתת הרשאת כניסה זמנית לנותני שירותים המגיעים אל הבית, מבלי שנאלץ לצאת מהעבודה ולחכות להם בבית.

פתיחה ונעילה אוטומטית – שוכחים לנעול אחריכם את הדלת כשאתם יוצאים? מנעול דלת חכם יאפשר לכם להגדיר שהמערכת תשלח לכם תזכורות. בחלק מהמערכות המתקדמות יותר, תוכלו גם להגדיר שהדלת תינעל מעצמה, לאחר שחיישן התנועה יזהה שהתרחקתם ממנה.

התרעה בזמן אמת על כניסות, יציאות והגעת מבקרים – לצורך בקרה וסינון כניסות. 

אפשרות לעריכת שיחות וידאו עם מבקרים העומדים מול דלת הכניסה  – לצורך מתן הנחיות למבקרים, אנשי שירות ושליחים, המגיעים כשאינכם בבית.

מעקב כניסות ויציאות מהבית – לצורך בקרה בזמן אמת, אחת לתקופה או לפי הצורך.

הקלטה ושמירה של המתרחש בסביבת הדלת – לצורך הרתעה, בקרה ואבטחה.

נעילה חכמה לדלת – שליטה מרחוק ובקרה מרכזית

מרבית פתרונות הדלת החכמה הקיימים היום בשוק, מאפשרים לשלוט במערכת מרחוק, מכל מקום ובכל זמן, באמצעות אפליקציית ניהול בית חכם אותה מתקינים על הטלפון הסלולרי או הטאבלט. כמו כן, ניתן לחבר את מערכות הדלת החכמה לרכזת הבית החכם הקיימת או לאפליקציית ניהול בית חכם רב משימתית, בכדי להגדיר תרחישים שונים לתפעולן במצבים שונים, ולסנכרן את פעולתן עם התקנים חכמים נוספים כגון מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה.

אז מה כוללת דלת חכמה לבית?

דלת חכמה היא שם כולל למקבץ של פתרונות בית חכם המשדרגים את השליטה בכניסות וביציאות מהבית, המשרד או בית העסק:

מנעול דלת חכם –

מדובר במנעול אלקטרו-מכני הפותח ונועל את דלת הכניסה ללא צורך במפתח פיזי, בעזרת קוד מוצפן הנשלח אליו באופן אלקטרוני, חוטי או אלחוטי –  דרך האינטרנט או באמצעות טכנולוגיית Bluetooth. מערכות הנעילה החכמות, כוללות מגוון תכונות ויכולות כגון: אפשרות לנעילה ופתיחה של הדלת מרחוק, בקרת כניסות ויציאות מהבית בזמן אמת, מתן הרשאות כניסה קבועות או חד פעמיות, משלוח התרעות ותזכורות לנעילת הדלת, תזמון נעילה אוטומטית של הדלת,  ומשלוח התרעות על אירועים חריגים בכניסה לבית.

מנעול דלת חכם פותח תחילה כפתרון לתחום המלונאות, מאחר והאורחים התקשו לשמור על המפתח ולשאת אתו איתם, אך בשנים האחרונות המוצר כבש גם את שוק משקי הבית הפרטיים, המשרדים והעסקים, כפתרון מתקדם, אלגנטי ויעיל המקל על שגרת החיים ומגביר את רמת האבטחה, כחלק מקונספט הבית החכם.

ניתן להפעיל את המנעול החכם הן באופן אוטונומי, כהתקן בודד, הן על ידי חיבור של ההתקן לרכזת הבית החכם של הבית והן באמצעות אפליקציית ניהול מהסמארטפון או מהטאבלט. כמו כן ניתן לשלב מנעול דלת חכם עם התקני בית חכם נוספים כמו מערכת האזעקה, מצלמות אבטחה ועוד, ולסנכרן את פעולתם, ביחד עימם, על ידי הגדרה ותכנות של תרחישי פעולה שונים. 

מנעול חכם ביומטרי  – 

בדיוק כמו שראינו בעבר בסרטי הריגול העתידניים, מנעול דלת חכם ביומטרי הוא מנעול מתקדם הנועל ופותח דלתות, ללא מפתח פיזי, בעזרת טכנולוגיה המתבססת על זיהוי של תכונות פיזיולוגיות שונות. קיימות מספר טכנולוגיות ביומטריות הנמצאות היום בשימוש נרחב בדלתות חכמות כשהטכנולוגיה הנפוצה ביותר למתן הרשאת כניסה הינה באמצעות סורק של טביעת אצבע. לצד סריקת טביעות האצבעות קיימים גם מנעולים ביומטריים המבוססים על טכנולוגיות נוספות ובהן: זיהוי פנים, זיהוי רשתית וחתימת קול.

פעמון דלת חכם –

בדומה אפליקציות זיהוי שיחות טלפון, הרעיון המרכזי שעמד מאחורי פיתוח הפעמון החכם הוא לאפשר לבעלי בתים, משרדים או עסקים לצפות במבקרים המצלצלים בפעמון הדלת על מנת להחליט האם ברצונם לענות להם ולאפשר להם להיכנס. כמו כן המערכת מאפשרת לשוחח עם המבקרים ולתת להם הנחיות שונות כמו למשל במקרה של שליח המביא לנו חבילה כשאיננו בבית.

המערכת כוללת פעמון דלת חכם ומצלמת וידאו וכן חיישני תנועה, רמקול חד כיווני או דו כיווני המאפשר להאזין ולשוחח עם המבקרים וכן יכולות הקלטה ושידור חי של הנעשה על סף הדלת.

מרבית הפעמונים החכמים מחוברים לרשת האינטרנט וניתנים לשליטה ותפעול מרחוק באמצעות אפליקציית המותאמת לסמארטפון או לטאבלט. כמו כן, לרוב ניתן לחבר את הפעמון החכם גם לרכזת הבית חכם או לאפליקציית בית חכם המיועדת לריבוי משימות, על מנת לתפעל אותו דרך ממשק הניהול של יתר ההתקנים החכמים שבבית.

 ועוד כמה דברים שחשוב לדעת על דלת חכמה:

ניתן להתקין מערכות דלת חכמה כמעט על כל דלת קיימת.

קיימים התקני דלת חכמה הפועלים על סוללות, אותם תוכלו להתקין בקלות בעצמכם, והתקנים המתחברים לרשת החשמל הביתית שלעיתים יותקנו על ידי נציג החברה. 

מרבית המערכות הקיימות היום בנויות באופן מודולרי כך שתוכלו להוסיף להן בהמשך עוד יכולות ותפקודים.

במידה וכבר יש לכם בבית מספר התקני בית חכם ורכזת בית חכם, ודאו שהתקני הדלת החכמה שלכם יכולים להתחבר לרכזת הקיימת ולאפליקציית ניהול הבית החכם שלכם, כדי שתוכלו גם לנהל את כל ההתקנים מתוך ממשק מרכזי אחד וגם להגדיר תרחישי הפעלה המסנכרנים את פעולת ההתקנים השונים יחד.

לסיכום, מערכת דלת חכמה תעניק לכם שליטה מלאה ואמינה על דלת הכניסה אל הבית, המשרד, או הבית העסק שלכם, תאפשר לכם לבקר את זהות הנכנסים והיוצאים וזמני השהיה שלהם, וכל זאת – בתפעול מרחוק באמצעות אפליקציה ייחודית מהטלפון הסלולרי או הטאבלט שלכם.

אז אם אתם עומדים להיכנס לדירה או בית חדש, או שפשוט בא לכם להתקדם ברמת הנוחות ואיכות החיים, להשתחרר מהתלות במפתחות פיזיים, ולשדרג את רמת הבטיחות של הבית, הגיע הזמן לעבור להתקין דלת חכמה שתשדרג את כל חווית המגורים שלכם בבית. תתחדשו!

שדרג את רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם

שדרג את
רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם