DoorE logo

פעמון דלת חכם – פרטיות, בטחון ונוחות בפתרון אחד

מכירים את אפקליציית True Caller או ME? כיום רוב האנשים לא עונים לשיחות נכנסות בנייד אם המספר שמופיע על הצג לא מוכר להם מתוך אנשי הקשר או לפחות מזוהה בשם ע"י האפליקציה.

אבל מה  לגבי דלת הכניסה לבית שלנו? האם אנחנו באמת רוצים לפתוח את הדלת לכל אחד? האם העיתוי של המבקרים תמיד מתאים ונוח לנו? והאם אנחנו סומכים על כל אחד מספיק כדי לתת לו להיכנס, או לפחות להציץ, אל תוך הבית שלנו? אם חשוב לכם להגביר את רמת הבטיחות של הבית שלכם, ולדעת מי רוצה להיכנס אליו, גם בשעות שאתם לא נמצאים בו, פעמון דלת עם מצלמה חכמה הוא בדיוק הפתרון שיאפשר לכם לצפות במבקרים שרוצים להיכנס אליכם הביתה, לתקשר איתם ולבקר את כניסתם שלהם.

פעמון דלת חכם
פעמון דלת עם מצלמה – מה זה כולל ואיך זה עובד?

פעמון דלת אלחוטי עם מצלמה הוא התקן בית חכם הצובר פופולריות רבה בשנים האחרונות והופך לסטנדרט החדש של בתים מודרניים כפתרון המעניק בטחון, נוחות ופרטיות. הפתרון משלב כמובן פעמון חכם ומצלמה, אבל מעבר ליכולות להשמיע צליל ולצלם את העומדים על סף הדלת, זוהי מערכת מתוחכמת הכוללת גם חיישני תנועה, יכולות הקלטה ושידור וכן רמקול חד כיווני או דו כיווני המאפשר להאזין ולשוחח עם האדם שנמצא על סף דלתנו.

ישנן מערכות פעמון חכם הפועלות באמצעות סוללות וישנן כאלו המתחברות למערכת החשמל של הבית כתחליף לפעמון המקורי. בנוסף לכך, מרבית הפעמונים החכמים מחוברים לרשת האינטרנט ומגיעים עם אפליקציית IOS או אנדרואיד המותאמת למכשירי הסמארטפון והטאבלט ומאפשרת לתפעל את ההתקן דרכם, בשליטה מרחוק, מכל מקום ובכל זמן. כמו כן, במידה וכבר יש לכם התקני בית חכם נוספים, לרוב ניתן לחבר את הפעמון החכם גם לרכזת הבית חכם או לאפליקציית בית חכם המיועדת לריבוי משימות, ובכך לייתר את הצורך בשימוש באפליקציה נפרדת ולאפשר לתזמן את פעולת הפעמון בסנכרון עם התקני בית חכם נוספים, כמו מנעול חכם ומערכת האבטחה.

ישנן מערכות פעמון משולב מצלמה הנכנסות לפעולה כשמישהו לוחץ על פעמון הכניסה וישנן כאלו השולחות התרעה ומתחילות לצלם ולהקליט את סביבת הכניסה, עוד כשהחיישני התנועה מזהים שמישהו מתקרב לטווח הדלת.

פעמון לדלת עם מצלמה – שימושים עיקריים:

סינון מבקרים – פעם היינו צועקים "פתוח!" אבל היום אנחנו מתנהגים קצת יותר בחשדנות, וגם לא תמיד רוצים שידעו שאנחנו נמצאים בבית אבל לא מעוניינים כרגע לפתוח את הדלת. אז אם אתם לא בטוחים שאתם רוצים להכניס כל אחד הביתה, ובטח לא בשעות שהילדים נמצאים שם לבד, עם המצלמה המשולבת פעמון תוכלו קודם לראות מי עומד בפתח ורק אח"כ להחליט האם לענות לו והאם לפתוח לו את הדלת.

מענה למבקרים כשאינכם בבית – מישהו בא לבקר אתכם כשאתם לא בבית? השליח הביא לכם מכתב חשוב, חבילה מחו"ל או את הקניות מהסופרמרקט? גם אם אתם לא נמצאים כרגע בבית, עם הפעמון החכם אתם לא מחמיצים את הביקור כי אתם יכולים "לענות לדלת" מכל מקום בעולם, לנהל שיחה עם המבקרים שהגיעו ולהנחות אותם מה לעשות, עם החבילה, גם מרחוק.

שמירה על חבילות – החבילה שלכם סוף סוף הגיעה והשליח השאיר לכם אותה ליד הדלת? עם פעמון משולב מצלמה אתם יכולים לקבל התרעה כשזה קורה, ממש בזמן אמת, ולהתקשר לשכן כדי לבקש שישמור על החבילה, עד שתחזרו הביתה. 

הרתעה ואבטחה – למרות שלא מדובר בתחליף למערכת אבטחה הממגנת את כל הכניסות לבית ומתעדת גם את המתרחש בתוכו, פעמון חכם משולב במצלמה מעלה משמעותית את רמת האבטחה של הבית שלכם. המערכת מסייעת לכם לאבטח את הבית הן כאמצעי הרתעה, שמרבית הפורצים מיומנים בזיהוי, והן כמערכת שליטה ובקרה, המאפשרת לכם להזעיק משטרה בזמן אמת, במידה וזיהיתם כניסה לא מורשית הביתה. כמו כן, במידה ופרצו אליכם הביתה, המערכת מתעדת את כל הכניסות ושומרת את המידע על ענן, כך שתוכלו להעביר את התצלומים לחוקרי המשטרה ולסייע להם לאתר את הפורצים.

 איך לבחור פעמון דלת חכם?

השוק מציע היום מגוון גדול מאוד של פעמונים חכמים הנבדלים ביניהם בתכונות ובמאפיינים. אז הנה כמה נקודות שחשוב לתת עליהן את הדעת לפני שתבחרו את הפתרון שלכם:

תכונות עיקריות – אם אתם לא חובבי גאדג'טים מושבעים, קריאת מפרטים טכניים של התקנים, עלולה להיות מבלבלת ואף משעממת ומייגעת  אז התכונות העיקריות שאתם לא רוצים לוותר עליהן בפעמון החכם שלכם הן: קישוריות ל-  WI- FI , אודיו דו כיווני, הקלטה ברזולוציה גבוהה (HD) , חיישני זיהוי תנועה, תמיכה בראיית לילה הקלטת זווית רחבה ויכולת שידור ב- Livestream להתקנים ומכשירים חכמים.

תכונות נוספות – מאפיינים נוספים שיכולים לשדרג את חווית השימוש שלכם הם טכנולוגיית זיהוי פנים שמזהה את המבקרים שלכם בשמם, טכנולוגיית חישת תנועה שיודעת לזהות ולהבדיל בין אנשים, חיות בית ומכוניות, ויכולת הפקת סרטוני ראיית לילה צבעוניים (רוב מצלמות פעמון הדלתות משתמשות בצבעי LED אינפרה אדום כדי לספק עד 30 מטר של שחור- וידיאו לבן).

תאימות – שוק התקני הבית החכם מתאפיין בריבוי של טכנולוגיות ופרוטוקולי תקשורת שלא תמיד יודעים "לדבר" זה עם זה. קיימים פעמוני דלת חכמים הפועלים באופן אוטונומי לצד פעמונים אשר עובדים רק כרכיבי הרחבה וחייבים להיות מקושרים לרכזת בית חכם ו/או אפליקציית ניהול מרכזית. אם אתם מעוניינים לסנכרן את פעולת הפעמון החכם שלכם עם פעולתם של התקנים חכמים נוספים ודאו שהוא תומך בטכנולוגית (IFTTT (If This Then That That המאפשרת לכם להגדיר תרחישים להפעלת הפעמון, כתלות בתנאים ומצבים מסוימים. 

מקור אנרגיה – הכוונה היא לאנרגיה חשמלית וכאן יש שתי אפשרויות – מערכת המתחברת לרשת החשמל הביתית או מערכת הפועלת על סוללות. מערכת הפועלת על סוללות תוכלו להתקין בעצמכם ללא עזרה אך בהמשך היא תדרוש מכם תחזוקה של טעינת הסוללות והחלפתן.
מערכת המתחברת לחשמל של הבית, עלולה להיות מורכבת יותר להתקנה ויתכן ותזדקקו כאן לסיוע של בעל מקצוע. יחד עם זאת, לאחר החיבור לא תצטרכו יותר לטפל במערכת והרי זה בדיוק כל הרעיון של בית חכם – לשחרר אתכם מלטפל בתפעול הבית, נכון?

עיצוב-  אין שום סיבה שלא תבחרו בדגם מעוצב שלא רק יתאים ללוק של הכניסה שלכם, אלא אפילו ישדרג אותו. שימו לב שלרוב הדגמים הזולים יותר מגיעים בעיצוב מגושם ובצבעים מגבילים אז אם המראה חשוב לכם, שווה להשקיע קצת יותר וליהנות מדגם דק ואלגנטי ברמת גימור גבוהה. בהקשר זה נציין שדגמים הפועלים על סוללות, יהיו לרוב גדולים יותר במידותיהם מדגמים המתחברים לרשת החשמל הביתית.

לסיכום, פעמון דלת חכם עם מצלמה הוא פתרון בית חכם פופולרי הנכנס לשימוש ביותר ויותר משקי בית בארץ ובעולם ומאפשר לכם ליהנות מסטנדרט חדש של פרטיות, נוחות שימוש, ותחושת ביטחון. אז בין אם אתם נכנסים לבית חדש או שאתם פשוט רוצים להתקדם, אין ספק שפעמון חכם ישדרג את חווית המגורים שלכם – תתחדשו!

שדרג את רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם

11 Aya Wind copy

שדרג את
רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם