DoorE logo

מצלמה לבית עם אפליקציה – להרגיש בבית בכל מקום

טכנולוגיית האינטרנט של הדברים (IOT) לקחה את תחום הבית החכם כמה צעדים קדימה עם יכולות הבקרה ושליטה מרחוק במערכות הבית, שהציבה רף חדש של נוחות שכיף להתרגל אליה.

יצאתם מהבית ואתם לא זוכרים אם נעלתם את הדלת? רוצים לחזור מהעבודה, בסוף היום, לבית מקורר או מחומם? בית חכם הוא כבר מזמן מציאות קיימת שצוברת עוד ועוד פופולריות וכיום כבר אי אפשר לדמיין תפעול של מערכות בית חכם, ללא אפליקציית ניהול בית חכם המותקנת על הסמארטפון או הטאבלט האישי.

מצלמה לבית עם אפליקציה

אז מהי אפליקציה לבית חכם?

מדובר באפליקציה המהווה למעשה מעין ממשק ניהול מתקדם, ידידותי ונייד, לשליטה מרחוק ביישומי הבית החכם. האפליקציות הינן אישיות והשימוש בהן ניתן על ידי הרשאה ספציפית המגיעה עם רכישת התקן הבית החכם או מערכת בית חכם שלמה.

אפליקציות ניהול בית חכם תומכות במערכות ההפעלה המוכרות: Windows, IOS ואנדרואיד וניתנות להפעלה מכל סמארטפון או טאבלט ולעיתים גם באמצעות אביזרים לבישים.

אפליקציית ניהול בית חכם – שני סוגים עיקריים:

אפליקציה ייעודית להתקן יחיד ואוטונומי – מסוגלת לנהל רק את התקן הבית החכם הספציפי שעבורו היא הותקנה. מאחר וברוב הבתים יופעלו מספר התקנים חכמים, שימוש באפליקציות מסוג זה יחייב התקנה של מספר אפליקציות על הנייד ויסרבל מאוד את תהליך תפעול הבית החכם – בניגוד לכל הקונספט ה"חכם" שהמשתמשים רוצים להשיג מלכתחילה.

אפליקציית ניהול בית חכם רב משימתית או אוניברסלית  – המסוגלת לתפעל במקביל מספר התקנים שונים ואף התקנים העובדים בטכנולוגיות אחרות ובאמצעות פרוטוקולי תקשורת שונים.

אפליקציית ניהול בית חכם – שימושים עיקריים

אפליקציית ניהול בית החכם מאפשרת לשלוט על התקנים ומערכות שונות בבית מכל מקום ובכל זמן. לאפליקציה מספר פונקציות עיקריות:

 • ניהול ושליטה מרחוק בכל התקני הבית החכם  – מתוך מערכת אחת, מכל מקום ובכל זמן, כולל האפשרות לסנכרן בין פעולת מספר התקנים ולהגדיר תרחישים שיפעילו כמה התקנים יחד.
 • הפעלת מכשירי החשמל  האפליקציה שולטת במכשירי החשמל החכמים שבבית לרבות: תאורה, מיזוג אוויר, אזעקות, מצלמות אבטחה, מזגנים, מערכות חימום, דודי שמש ומערכות קולנוע ביתי.
 • משלוח התרעות אפליקציית ניהול בית חכם יכולה לשלוח למשתמשים התרעות המעדכנות אותם לגבי המתרחש בשטח הבית ובסביבתו, גם כאשר הם עצמם, נמצאים הרחק משם.  
 • הגדרת פרופיל משתמש אישי – השימוש האישי באפליקציה פותח בפני כל אחד מבני המשפחה את האפשרות להגדיר פרופיל משתמש אישי לניהול הבית החכם עפ"י העדפותיו.
 • יצירת תרחישים – אפליקציות הניהול מאפשרות לערוך ואף לתכנת תרחישים לוגיים להפעלת ההתקנים בתזמון מסוים או בהתקיים תנאים כאלו ואחרים. דוגמא לכך יכולה להיות תרחיש לכיבוי האורות והדלקת האזעקה בשעה מסוימת בלילה, או תרחיש "חו"ל" בו האורות ידלקו באזורים שונים בבית במחזוריות מסוימת, בתקופה בה בני המשפחה שוהים בחו"ל. 
 • אינטגרציה בין התקנים חכמים – אפליקציית הניהול מאפשרת לסנכרן בין מספר התקנים חכמים אוטונומיים וחלק מהאפליקציות אף מסוגלות לסנכרן בין התקנים הפועלים באמצעות פרוטוקולי תקשורת שונים. בכך למעשה האפליקציה מייתרת את הצורך בשימוש במספר רב של אפליקציות ניהול ייעודיות נפרדות, ומייעלת את הניהול והשליטה במערכת הבית החכם.  

 איך לבחור אפליקציה לבית חכם?

 • גמישות לשינויים – גם אם כרגע אינכם רואים סיבה לשלב בבית התקנים חכמים נוספים, רוב הסיכויים שבעוד תקופה לא ארוכה תשנו את דעתכם ובפרט כשהשוק מציע כל הזמן עוד ועוד התקנים לעוד ועוד שימושים. לכן, כאשר אתם בוחרים את אפליקציית ניהול הבית החכם שלכם, מומלץ לבחור בפלטפורמה גמישה לשינויים והרחבות, שתדע להתאים את עצמה, בצורה חלקה, לתמיכה גם בטכנולוגיות עתידיות וגם בתכונות נוספות שיתווספו להתקנים המוכרים.
 • שליטה קולית – למעלה מ- 37% מבעלי מערכות הבית החכם בארה"ב דיווחו שהם משתמשים בעוזרת קולית על מנת לתפעל את הבית, ומרבית פתרונות הבית החכם הקיימים היום כוללים אפשרות להפעלה קולית. מאחר והצפי הוא שהשימוש בשליטה קולית רק ילך ויגבר, אפליקציית ניהול הבית החכם שלכם חייבת לתת מענה מעולה לזיהוי פקודות קוליות.
 • ידידותיות – כל הקונספט שעומד מאחורי הבית החכם הוא הפיכת חיי היום יום לקלים ונוחים יותר, אז אם אתם מתפעלים את הבית החכם שלכם מאפליקציית ניהול, ברור שתרצו שהממשק שלה יהיה ידידותי, אינטואיטיבי ונוח  – הן מבחינת הזמן שייקח לכם ללמוד לתפעל אותו בהתחלה, והן מבחינת יעילות השימוש השוטף בו. כי אם אנחנו מדברים על "חכם", אחת התכונות החשובות של אפליקציית ניהול בית חכם, היא שעם הזמן תקדישו פחות ופחות זמן כדי להשתמש בה ולתפעל את הבית דרכה.

אפליקציית ניהול בית חכם  – מה הלאה?

 • השימוש בטכנולוגיות הבית החכם והאינטרנט של הדברים הופך כיום לסטנדרט ביותר ויותר משקי בית בעולם. אז קבלו הצצה לאיך החיים שלנו יראו ממש בעוד כמה שנים על סמך התחזיות לכיווני ההתפתחות של אפקליציות הניהול:  
 • למידת מכונה – אנחנו משתמשים בביטוי "בית חכם" לתיאור הטכנולוגיה המאפשרת לנו לשלוט בתפעול חפצים ומכשירי חשמל המחוברים למערכת הבית החכם, אלא שהחיבור עצמו אמנם מקל על חיינו והופכך אותם לנוחים יותר, אך הוא עדיין לא הופך את המכשירים עצמם לחכמים יותר. אבל אל דאגה, גם זה יקרה וזה לא ייקח עוד הרבה זמן, כיון שהצפי הוא שבעשור הקרוב יותר ויותר מכשירים יתחילו לעשות מה שאנו מכנים "למידת מכונה" או "אינטליגנציה מלאכותית" ובעזרת טכנולוגיות מתקדמות כמו ראיית מחשב, זיהוי פנים ועיבוד שפה טבעית, הם יתחילו "ללמוד" את התנהגות בני הבית ובהתאם לזאת ישכפלו אותה ויקבלו החלטות. כן, כולנו מכירים את זה כבר היום מעולם הפרסום כשאנחנו מחפשים משהו ברשת ותוך דקות אנחנו מוצאים את עצמנו מוקפים במודעות של מוצרים מתחרים שרופדות אחרינו מבלי שחיפשנו אותן. אז למה לא לקחת את אותה טכנולוגיה לתפעול הבית, ולשחרר את עצמנו ממשימות שגרתיות כמו הדלקת וכיבוי אורות, הפעלת דוד או מזגן, פתיחה וסגירה של תריסים, נטרול האזעקה עם הכניסה לבית ועוד.
 • אזורים חכמים – בעידן שבו הכול מותאם לצרכי המשתמש באופן אישי ומדויק, הביטוי "בית חכם" נשמע לפעמים רחב מדי וגדול מדי. לכן, אחת המגמות שנראה שרק תלך ותתפוס תאוצה, היא ביזור של השליטה בבית. הכונה היא לחלוקת הבית לאזורי שליטה נפרדים כשלכל אזור ניתן להגדיר תרחישים והוראות הפעלה שישלטו במאפייני הסביבה שאנו רוצים ליצור בו, כמו הטמפרטורה הרצויה, שעות הדלקת האורות, פתיחת התריסים ועוד.
 • ביומטריה – טכנולוגיות זיהוי ביומטריות המבוססות על מאפיינים פיזיים כמו זיהוי פנים, רשתית, טביעות אצבעות וחתימת קול, כבר מזמן אינן נחלתם הבלעדית של סרטי ריגול עתידניים, או התקנים בטחונים מסתוריים, והן נכנסות לשימוש במערכות ביתיות, ובפרט במערכות האבטחה ובקרת הכניסה.  

לסיכום, בין אם כבר פתחתם את הדלת להתקני בית חכם, או שאתם עומדים לעשות זאת בקרוב, אפליקציית ניהול בית חכם היא הפתרון המועדף לניהול יעיל פשוט ונוח של המערכת, מכל מקום ובכל זמן. אז מקווים שהמידע כאן עזר לכם, להכיר יותר טוב את הנושא ולהבין מה אתם יכולים לצפות מאפליקציית הניהול החכמה שלכם. 

שדרג את רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם

11 Aya Wind copy

שדרג את
רמת החיים שלך

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם